Szczęść Boże!

 

Kochani, podobnie jak przed czterema laty, zwracamy się do Was z propozycją i prośbą, żeby za tydzień, w piątek bądź sobotę modlić się oraz pościć w bardzo konkretnej intencji:

ZA BISKUPÓW, PREZBITERÓW, DIAKONA DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ ORAZ O POWOŁANIA DO NASZEGO SEMINARIUM.

 

Kto: Zaproszenie kierowane jest do każdego, kto uzna sensowność i wartość tego dzieła oraz zechce się do niego dobrowolnie włączyć. Pomysł dni postu i modlitwy za duchowieństwo diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej narodził się w WSD Koszalin.

 

Co: Proponujemy podjęcie dobrowolnej formy modlitwy i dobrowolnej formy postu w jeden z proponowanych dni. Dziękujemy za każde poruszenie serca i każdy gest.

Tym bardziej będziemy zbudowani tymi, którzy np. choć jeden posiłek zastąpią chlebem i wodą.

 

Dlaczego? Bo jesteśmy głęboko przekonani, że takiego wsparcia potrzebują nasi biskupi i prezbiterzy, a także i sama wspólnota WSD.

 

Data: Dzień Serca Jezusowego – pierwszy piątek miesiąca kwietnia (2.03.2018), w bliskości świąt paschalnych, gdy kapłani mają zwykle wiele pracy jako rekolekcjoniści i spowiednicy. Dzień Serca Maryi – pierwsza sobota miesiąca, bo z Fatimy płynie przesłanie o wartości pokuty i wynagrodzenia. 

 

Jak podzielić się pomysłem? Powiedzieć o nim innym (parafianom w ogłoszeniach, znajomym…), na portalach społecznościowych podzielić się krótkim filmem:

https://youtu.be/M8cuHmhUpn

Opublikowany przez Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie na 23 lutego 2018

Z SERCA DZIĘKUJEMY

 

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie