Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”
zaprasza, 2 lipca 2019 r. do bazyliki kołobrzeskiej, na spotkanie z 
niezwykłym gościem – Romanem Ziębą, Pielgrzymem Bożego Miłosierdzia.

Program spotkania:
17.00 – Msza św., 
18.00 – spotkanie i świadectwo nawrócenia Romana Zięby oraz relacja z pielgrzymki KRZYŻ AMERYKI – spotkanie odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. w kościele.
Na zakończenie od 20.00 – grill i wspólna zabawa na terenie ośrodka Caritas pw. św. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu.


Roman Zięba kiedyś był szczęśliwym mężem i ojcem, managerem w korporacji, prezesem firmy szkoleniowo-doradczej w branży IT, trenerem w dziedzinie zarządzania projektami. Po tym jak w dramatycznych okolicznościach utracił to wszystko, dziś prowadzi małą pracownię pisania ikon przy klasztorze oo. Franciszkanów i odbywa dalekie, piesze pielgrzymki do sanktuariów w różnych miejscach na świecie. Współtworzy, liczącą 22 osoby, Wspólnotę Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, składającą się z ludzi nawróconych w więzieniu, uwolnionych z narkotyków i innych ciężkich zniewoleń, którzy w pieszych pielgrzymkach „modląc się nogami”, zdani na Opatrzność Bożą, dziękują Bogu za łaskę nawrócenia i niosą świadectwo Bożego Miłosierdzia, które potrafi zmienić życie. Pielgrzymowali do Ziemi Świętej, przez Rosję, Kubę, Gruzję, Rwandę i wieloma szlakami Europy.

Roman Zięba opowie o ostatniej, samotnej pielgrzymce z San Francisco do Nowego Jorku, która zajęła 6 miesięcy i była szczególnym doświadczeniem Bożej opieki.