43 młodych ludzi z terenu diecezji zdecydowało się spędzić nad morzem ostatni weekend ferii zimowych „na duchową nutę”, biorąc udział w III edycji charyzmatycznych rekolekcji dla młodzieży „Odkryj Ten Sens”. Organizowanych przez Odnowę w Duchu Świętym diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej w Podczelu (Kołobrzeg).

W programie znalazły się krótkie konferencje głoszone przez ks. Tomasza Kędzierskiego, codzienna Eucharystia, zabawy, taniec, gra terenowa połączona z quizem biblijnym.
Dla młodzieży najbardziej poruszającymi punktami programu były: wieczór świadectw, podczas którego mogli usłyszeć bardzo mocne opowieści o działaniu Pana Boga w życiu konkretnych osób, oraz sobotni wieczór z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą.

Uczestnicy głównie pracowali w małych grupach prowadzonych przez ich rówieśników, którzy po raz kolejny uczestniczyli w tych rekolekcjach, tym razem jako animatorzy. Stworzono też grupę dla tej części uczestników, którzy ponownie pojawili się na rekolekcjach, ze specjalnie dla nich przygotowanym programem.

Z rekolekcji wyjechali umocnieni w wierze, ubogaceni duchowo, z nowymi znajomościami.
Relacja w Gościu NIedzielnym: kliknij TUTAJ
Galeria zdjęć: TUTAJ