Zapraszamy wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym do ogólnopolskiego dzieła:
Akcja modlitewna „Mój Nazaret – zapłoń światłem Chrystusa”, odbędzie się w dniach 25.12.2020 – 02.02.2021. Wydarzenie to jest 40-dniowym czasem modlitwy. To czas, kiedy nasze domy, nasze wieczerniki, mogą zamienić się w nasz osobisty Nazaret, gdzie każdy z nas: indywidualnie oraz wszyscy razem, łączymy się w modlitwie w jedności ducha, pragnąc nawrócenia serc i jeszcze większego przylgnięcia do Jezusa Chrystusa, który jest „Światłością świata”. Pragniemy zaprosić was, aby przeżyć czas oczyszczenia, który Matka Boża przeszła po urodzeniu Pana Jezusa, a który trwał 40 dni. Na wzór Świętej Rodziny, chcemy od 25 grudnia rozpocząć czas oczyszczenia naszych rodzin przez modlitwę przebłagalną za grzechy własne i naszej rodziny. Pragniemy,
aby Maryja, płomieniem miłości Swego Niepokalanego Serca, którym jest Jezus Chrystus, rozświetliła wszelkie ciemności w naszym życiu i w życiu naszych rodzin. Chcemy, by to światło wypełniło nas całych, abyśmy mogli roznieść je na cały świat. Natomiast Józef, jako patron naszych czasów i opiekun Kościoła, czuwał nad naszym domostwem i nad nami. Dlatego pragniemy ofiarować nasze rodziny i nas samych Świętej Rodzinie z Nazaretu. Wierzymy, że przez ręce Maryi spłynie potężne Boże Miłosierdzie na nasze domy. Pragniemy, aby w tym przedsięwzięciu wzięły udział rodziny, różne wspólnoty i zgromadzenia duchowne oraz parafie. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę.
Na ten czas przygotowaliśmy następujący plan modlitewny:
Do codziennego odmawiania: 
 • Modlitwa przebłagalna za wszystkie grzechy osobiste i rodzinne

 • Psalm 51

 • Jedna dziesiątka Różańca

 • Psalm 121

 • oraz w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątki adoracja Krzyża.

  Kiedy nasze domy staną się domami nazaretańskimi, wówczas nasze serca zapłoną Światłem Chrystusa, które niesie Niepokalana. Światło to, którego symbolem jest płomień świecy gromnicznej, rozświetli wszelką ciemność i całkowicie wypełni nasze serca. Zostaniemy zapieczętowani ogniem Bożego Miłosierdzia.

  Pragniemy, aby w dniu 2.02.2021 każdy uczestnik zakończył to wydarzenie Mszą Świętą, zapaleniem świecy gromniczej w swoim domu i zawierzeniu siebie i rodziny Świętej Rodzinie. Na koniec, przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia, odmówimy Akt zawierzenia nas wszystkich Bożemu Miłosierdziu oraz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę o wylanie Ducha Świętego.

  Wierzymy, że wspólne zjednoczone działania z ruchami i wspólnotami, a zwłaszcza z rodzinami, które są fundamentem Kościoła, przyniesie obfite owoce dla Kościoła Katolickiego.

  Szczególna opieka i nadzór: Wojownicy Maryi z ks. Dominikiem Chmielewskim SDB

  Współpraca: ks. Teodor Sawielewicz – kanał YouTube Teobańkologia

 • Więcej o szczegółach akcji: https://teobankologia.pl/artykuly/nazaret/