25 lipca 2021 r. w darłowskiej parafii pw. św. Gertrudy odbył się piknik parafialny. 31 lat temu, dokładnie 26.07.1990 r. bp Ignacy Jeż wydał dekret erygujący nową parafię w Darłowie.

Podczas świętowania nie tylko można było zjeść coś z grilla, czy skosztować pysznych, domowych wypieków. Nie zabrakło rodzinnego konkursu z nagrodami i wspólnego śpiewania.

Tego dnia obchodzony był również I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – ogłoszony przez papieża Franciszka. Jubileusz był więc także okazją, aby wspólnie zastanowić się „Jak pomagać ludziom starszym?”.

Na zakończenie o godz. 19.00 koneserzy muzyki klasycznej (ale nie tylko) mogli wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu pani Małgorzaty Żłobeckiej. Piknik zorganizowały wspólnoty działające przy darłowskiej parafii – Caritas, Odnowa w Duchu Świętym i Żywy Różaniec – na czele z ks. proboszczem Bogusławem Fortuńskim.

Dziękując Bogu za każdy dzień istnienia parafii, życzymy kolejnych lat obfitujących w Boże błogosławieństwo.

Parafrazując wielkiego poetę – I ja tam z gośćmi byłam, miód i wino piłam. A com widziała i słyszała, na zdjęciach i tu opisałam.

Galeria zdjęć: kliknij TUTAJ

Anna Urbanowicz – diakonia informacyjno-medialna