Po raz kolejny mieliśmy możliwość spotkania z niezwykłym człowiekiem, któremu Pan Bóg dał wielki dar – kochania, rozumienia i rozpowszechniania Dobrej Nowiny objawionej w Piśmie Świętym. Po raz kolejny od 14 do 17 sierpnia przy parafii Świętej Rodziny w roku jubileuszowym stulecia kościoła, odbyła się Wakacyjna Szkoła Biblijna, prowadzona przez ojca Jose Maniparambila, naszego gościa z Indii, który sam o sobie mówi, że w Pile czuje się jak w domu.
Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku miały miejsce spotkania przedpołudniowe dla osób zapisanych wcześniej za pomocą strony internetowej, w domu parafialnym oraz popołudniowe dla ogółu wiernych w kościele.
Konferencje przedpołudniowe przynosiły coraz większe zrozumienie Ewangelii według świętego Łukasza, którą ojciec Jose połączył na kanwie historycznej z Dziejami Apostolskimi, których twórcą był również św. Łukasz. Jak zwykle nie zabrakło odnośników do faktów historycznych, politycznych, Starego Testamentu oraz ówczesnej kultury. Dzięki temu każdy jasno sobie uświadomił, że znanych Herodów było kilku, a nie tylko jeden. Dowiedzieliśmy się również, że ubogi to nie to samo co biedny materialnie. Najważniejsze jednak było to podkreślenie i jasna argumentacja, że zbawienie stało się w rzeczywistości historycznej, geograficznej i politycznej ówczesnego świata. Jezus Chrystus przyszedł na świat jako dziecko i wcale nie zmienił od razu polityki ani polityków. To jasno wskazało, że zbawienie ma stawać się udziałem także naszego życia w konkretnej sytuacji geopolitycznej i w tym a nie innym czasie. Nie mamy czasu by go marnować ani czekać na lepszy moment. Ten czas, który jest nam dany ma być właśnie dla służby Bożej dobrze wykorzystany. Przewidziany był też czas na pytania i odpowiedzi ojca Jose oraz podpisywanie przez niego jego książek.
Popołudniowe spotkania, zgodnie z tradycją były poprowadzone w określonych blokach tematycznych – innych na każdy dzień.
W piątek 14 sierpnia przeżywaliśmy spotkanie z Jezusem Miłosiernym. Kolejnego dnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny właśnie z Maryją powędrowaliśmy do Jezusa. 16 sierpnia Pan Bóg dokonywał cudów uzdrowienia w ramach nabożeństwa uzdrowienia, a 17 dziękowaliśmy Bogu za wszystko w wieczorze uwielbienia.
Duchowi Świętemu za prowadzenie niech będzie cześć i chwała, a ojcu Jose i wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła niech dobry Bóg wynagradza.

Marta Woźniak- Hoffmann

Więcej na: https://koszalin.gosc.pl/doc/2649457.Naprawde-uczeni-w-Pismie.