1. Konferencja ks. Grzegorza Grabowskiego – WSTAWIENNICTWO


2. Konferencja ks. Bogusława Fortuńskiego – UWIELBIENIE

W sobotę, 10 października 2015 r. przeżyliśmy kolejny Dzień Jedności Grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej połączony z jubileuszem 30-stu lat istnienia Grupy „Maryja” z Połczyna Zdroju. Na wspólne świętowanie do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie Zdroju przybyło około 150 osób, przedstawicieli wszystkich Grup Odnowy z naszej diecezji, sympatyków i przyjaciół wraz z rodzinami. Tematem tegorocznego Dnia Jedności było WSTAWIENNICTWO I UWIELBIENIE, a słowem przewodnim Magnificat (Łk 1, 46-48). Uroczystość rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty i modlitwy. Kolejnym punktem programu było świadectwo Pana Bogusława Ogorzałka – dyrektora ZSP w Połczynie Zdroju, który w 1985 roku wraz z przyjaciółmi założył Grupę Odnowy w Duchu Świętym „Maryja”. Wysłuchaliśmy również konferencji ks. Grzegorza Grabowskiego – opiekuna Grupy Oblubienica Ducha Świętego z Wielenia, który podjął temat modlitwy wstawienniczej. Podkreślając, że jest ona zadaniem każdej wspólnoty, charyzmatem całego ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Po adoracji przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził ks. Daniel Śliwiński z Czaplinka, podzieleni na małe trzy, czteroosobowe grupki, podjęliśmy posługę modlitwą wstawienniczą.

Po krótkiej przerwie, napełnieni i rozgrzani kolejnymi darami Ducha Świętego – kawą i herbatą, uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem księdza infułata dr Antoniego Kloski – proboszcza połczyńskiej parafii, podczas której kazanie (konferencję) o UWIELBIENIU wygłosił koordynator Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji Ks Bogusław Fortuński. Zwracając szczególną uwagę na uwielbienie Boga na wzór Maryi, która czyniła to nie tylko poprzez modlitwę, w śpiewie i psalmach ale oddając Bogu chwałę całym swoim życiem, całym swoim jestestwem. Ks. Bogusław przypomniał również słowa św. Piotra „Okazujcie sobie wzajemną gościnność. (…) służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał. Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. Jeżeli kto pełni posługę, niech to czyni mocą, której Bóg udziela, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa.” Bo sztuką jest wychwalać Boga nie tylko modlitwą, kiedy jesteśmy do tego zaproszeni ale trudami całego swojego życia.

Po uczcie duchowej udaliśmy się do pobliskiego Ogartowa, by pokrzepiwszy ciała pysznym domowym obiadem, kontynuować świętowanie i cieszyć się spotkaniem z siostrami i braćmi w Panu…

Galeria zdjęć: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=1167