lw1

 W sobotę, 12 marca 2016 roku  odbyło się coroczne spotkanie liderów   i księży opiekunów Grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. W tym roku gospodarzem spotkania była Wspólnota „Droga Życia” z Wałcza.

W spotkaniu uczestniczyli: ksiądz koordynator Bogusław Fortuński, Zoja Meżerycka – koordynator świecki, 6 księży opiekunów grup, 17 liderów grup (w tym dzień wcześniej wybrany lider nowopowstałej grupy przy Parafii p.w. Św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie – Tomasz Kurek) oraz członkowie Rady Pastoralnej: Beata Trzmielewska i Iwona Mieczkowska. Modlitwę  na zawiązanie wspólnoty poprowadził gospodarz spotkania –  Brat Waldemar Korba OFM Cap. Następnie liderzy i ks. opiekunowie dokonali krótkiej prezentacji swoich grup omawiając podejmowane w ostatnim roku posługi i dzieła oraz zamierzenia. Ksiądz koordynator podsumował działania Diecezjalnej Odnowy w roku 2015,  oraz poruszył inne ważne tematy, m.in.:

  • przypomniał, że Statut Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej jest obowiązującym prawem, w ramach którego funkcjonują wspólnoty w naszej diecezji,
  • przedstawił informacje po ostatnim spotkaniu KZK w Magdalence (rozeznany kierunek: EWANGELIZACJA);
  • zachęcił do włączenia się w akcję DZIEŃ POKUTNY- 18 marca 2016 oraz 3 maja 2016 – czas przebłagania za grzechy oraz zaniedbania naszego narodu, w tym zaniedbania w ewangelizowaniu na przestrzeni wieków, począwszy od chwili otrzymania łaski chrztu. Dzień ten niech będzie zanurzeniem Ojczyzny w oceanie Bożego Miłosierdzia;
  • podsumował współpracę z SNE (również w ramach IV Forum Charyzmatycznego w Koszalinie);
  • zachęcił do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie (wyjazdy autokarami: Piła, Koszalin- Kołobrzeg)
  • przypomniał, że w tym roku DZIEŃ JEDNOŚCI świętujemy ze wszystkimi wspólnotami z diecezji w Kołobrzegu 11.06.2016 r.;
  • wspomniał o potrzebie powstania diakonii muzycznej i zachęcił do wzięcia udziału w warsztatach muzyczno – liturgicznych;

Nastepnie Halina Łuś (lider „Kanaan” z Piły) w kontekście nowych kierunków i wyzwań dla Odnowy, podzieliła się z uczestnikami spotkania doświadczeniami z udziału w Europejskiej Konferencji  Katolickiej  Odnowy Charyzmatycznej, która miała miejsce w Warszawie w październiku  2015 r.

Koordynator świecki zdała  relację z rachunków wpływających do koordynacji i wyjaśniła wyczerpująco  po co są one zbierane, przedstawiła szczegółowe rozliczenie.

W dalszej części spotkania odbyła się dyskusja w czterech grupach tematycznych: formacja, ewangelizacja, modlitwa, informacja, po zakończeniu której przestawiono wnioski.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w Eucharystii, a po uczcie duchowej, spożyli obiad przygotowany przez gospodarzy i z Bożym Błogosławieństwem wrócili do swoich domów.

Dziękujemy Bratu Waldemarowi, liderce Joli Bauer oraz całej Wspólnocie „Droga Życia” za wspaniałą gościnę i  atmosferę.

*Szczegółowe sprawozdanie ze spotkania wraz z wnioskami ks. opiekunowie  i liderzy otrzymają  drogą mailową *

Beata Oleksiewicz – Diakonia Informacyjno-Medialna

 

galeria: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=1167