„W mocy słowa”… zakończyło się IV Forum Charyzmatyczne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Tegorocznymi organizatorami była Szkoła Nowej Ewangelizacji, Odnowa w Duchu Świętym, Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła oraz Koinonia Jana Chrzciciela. Spotkanie odbyło się w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej Gwardii i zgromadziło prawie 500 osób, również spoza diecezji.

Rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem bp Edwarda Dajczaka, który był jednym z zaproszonych prelegentów. W swojej homilii biskup zaapelował o większą uległość Słowu Bożemu, o jeszcze uważniejsze w Nie zasłuchanie. Abyśmy idąc na spotkanie ze Słowem Bożym nie szli z nastawieniem „już wiem”. Właściwa postawa to gotowość, otwartość i uległość Duchowi Świętemu. Będąc w różnych wspólnotach i ruchach może się nam wydawać, że wszystko już wiemy, a wszystko co robimy musi być zgodne z wypracowanymi, przyjętymi i utartymi schematami. A przy takim nastawieniu koniec wspólnoty jest bliski, bo przestaje ją kształtować Duch Święty, ostrzegał biskup.

Zaproszeni prelegenci ks. dr Marek Dziewiecki, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, ks. dr hab. Janusz Lemański, Lidia i Zenon Kuflowie oraz Małgorzata Stuła-Topolska kolejno ukazywali nam moc Słowa Bożego i rozpalali w nas pragnienie zasłuchania i całkowitego w nim zanurzenia.

Forum to nie tylko konferencje, to także czas wspólnej modlitwy i adoracji podczas, których mogliśmy doświadczyć mocy uwielbienia, uzdrowienia i uwolnienia.

Trzydniowe spotkanie z żywym Słowem i Jego mocą zakończyła wspólna Eucharystia. Rozjechaliśmy się do swoich miejscowości, wspólnot i domów z „nowym” przykazaniem, abyśmy się wzajemnie miłowali. Tak jak Jezus nas umiłował – do końca. Niech miłość będzie nie tylko naszym znakiem rozpoznawczym, ale również naśladowaniem i uobecnieniem Jezusa, bo w Nim są wszystkie nasze źródła…

Galeria zdjęć: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=1167

Anna Urbanowicz – Diakonia Informacyjno-Medialna
Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci Boże” z Białogardu