19.05.2016 – w czwartek Grupy Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia” z Kołobrzegu, „Veni Creator”, „Miłosierdzie Boże” i „Effatha” z Koszalina oraz „Dzieci Boże” z Białogardu wyruszyły autokarem na Jasną górę na XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Szybko zawiązała się nasza nowa wspólnota, poprzez wspólna drogę, modlitwę, śpiew i obejrzenie filmu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Film ten był dla nas przygotowaniem, ponieważ około południa dotarliśmy do Włocławka na Mszę świętą, przy nowo otwartym Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Piękne nowe dzieło – muzeum działa od roku – ogromne wrażenie i sympatia prowadzących tę parafię zakonników zachęcają do odwiedzania.
Następnie wyruszyliśmy do Częstochowy i o godz. 20:15 przybiegliśmy na Jasną Górę przed obraz naszej Matki Bożej, żeby się przywitać i uradować obecnością w jasnogórskim sanktuarium . Z radością czekaliśmy na kolejny dzień, otwarci na nowy czas spotkania z Bogiem i innymi wspólnotami na hali.

20.05.2016 r. – piątkowy dzień był intensywnym czasem modlitwy, świadectw i wykładów. Każdy z nas mógł na nowo odkryć w sobie działanie Ducha Świętego, a intensywność Jego działania można było odczuć wręcz fizycznie. Msza święta pod przewodnictwem dwóch biskupów była kulminacją dnia. Natomiast akompaniament posługującego muzycznie zespołu Kadosz był wspaniałym, radosnym i natchnionym dopełnieniem modlitwy uwielbienia.

21.05.2016 r. – w sobotę, od wczesnych godzin porannych czuwaliśmy, śpiewaliśmy, modliliśmy się i słuchaliśmy kolejnych prelegentów. Czuwanie zakończyliśmy Msza świętą, na której otrzymaliśmy jasne wskazówki jak ewangelizować. Na koniec zostaliśmy rozesłani do swoich wspólnot, aby przekazywać dalej, że tylko ewangelizując spełniamy charyzmat Odnowy w Duchu Świętym.

Radości wspólnego przebywania na uwielbieniu Boga nie można niczym zastąpić, dlatego wspaniale, że raz do roku wspólnoty z całej Polski mogą się gromadzić, aby razem wychwalać Pana i dzielić się doświadczeniem ewangelizacji.
Prelekcje, modlitwy i nauczania można podsumować jednym zdaniem, które wypowiedział ks. Artur Godnarski: „DAJMY SIĘ WYPCHNĄĆ DUCHOWI ŚWIĘTEMU Z WIECZERNIKA”, aby iść i ewangelizować!

Bądźmy więc gotowi… W wielu wspólnotach trwa lub zakończyło się REO, niech owocem tych rekolekcji będzie wyjście i radosna ewangelizacja, bo BÓG ŻYJE I NIECH CAŁY ŚWIAT SIĘ O TYM DOWIE!!!!

Galeria zdjęć: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=1167

 

autor: Agnieszka Bąk – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia” z Kołobrzegu

13246334_1248254055214620_3556824579204809923_o