plakat-EN-2016
Od kilku lat w naszej diecezji odbywa się Ewangelizacja Nadmorska, która nazywana jest także „Ewangelizacją na Żebraka”. Nazwa ta ma związek z jej charakterem, ponieważ wyruszamy na plaże i ulice miast bez jedzenia, zapewnionych noclegów oraz pieniędzy, aby mówić ludziom o Bogu Żywym. Taka prostota i całkowite zaufanie Bogu, pozwalają na Jego prowadzenie we wszystkich sferach życia ewangelizatora: począwszy od tych zwykłych, materialnych, ludzkich potrzeb, a na głębokim, duchowym doświadczeniu skończywszy. Dla wielu z nas takie przeżycie owocuje przez cały roku, a wydarzenia z tej akcji zapadają na lata w naszych serach i pamięci. Dlatego też chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy ukończyli  17 rok życia, spotkali już Jezusa oraz żyją z Nim na co dzień (angażując się w różne wspólnoty).

Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w 2016 rok Ewangelizacja Nadmorska odbędzie się wyjątkowo w sierpniu. Przed akcją odbywają się rekolekcje, które będą miały miejsce w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, potrwają one od 15 do 18.08.  W Domu Miłosierdzia Bożego należ stawić się 14.08 do godziny 20.00. Koszt to 100zł, jednak gdyby ktoś nie mógł zapłacić to prosimy o kontakt indywidualny, ponieważ kwestia finansowa nie może być przeszkodą dla uczestnictwa w Ewangelizacji. Po rekolekcjach grup ewangelizatorów wyruszą na plażę, tam akcja potrwa od 19 do 28.08.

Prosimy przywieźć ze sobą wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną przez prowadzącego duszpasterza. Szczegóły dotyczące akcji, jej przebiegu oraz opis przykładowego dnia na stronie www.miastopana.pl w zakładce „Ewangelizacja Nadmorska”.

Uwaga! Prosimy, żeby zabrać ze sobą karimaty!

Zgłoszenia:

e-mail: ewangelizacja777@gmail.com lub 694513604

W razie pytań kontakt tel: 694513604 lub elektroniczny.