W naszej diecezji od ponad roku działa Zegar uwielbienia. Rozpoczął się 1 października 2014 roku od trojga bezrobotnych. Przez ponad miesiąc wielbili Boga nieustannie, dzieląc dobę na trzy 8-godzine dyżury. Po apelu biskupa Edwarda Dajczaka w tej sprawie na III Forum Charyzmatycznym na początku listopada 2014 r. zareagowały kolejne osoby. Wówczas 60 diecezjan dołączyło do akcji. Niecałe dwa tygodnie później biskup podobnie zachęcał na Dniu Jedności Grup Odnowy w Duchu Świętym w Koszalinie. Wtedy kolejne osoby dołączyły się do tego dzieła i zapisały u osoby wyznaczonej ze SNE z Koszalina.

2016-09-18-zegar-uwielbienia

To dzieło się rozwija i każdy może się w nie włączyć.

Forma modlitwy może być rozmaita: można się modlić Pismem św., Brewiarzem, własnymi słowami, śpiewem, modlitwą różańcową, koronką, litanią, adoracją; osobiście lub wspólnie w grupie rodzinnej czy innej. Chodzi o to, by oddawać przez nią chwałę Bogu. Można modlić się nie tylko w kościele, ale gdziekolwiek, np. będąc w samochodzie czy w domu.

Na listę może się wpisać każdy kto chce choćby 5 minut lub więcej poświęcić na chwałę Boga.

Jak można włączyć się do „Zegara uwielbienia”?

Należy podać swoje imię (można też nazwisko), parafię oraz zadeklarowaną godzinę i czas trwania modlitwy i dostarczyć te informacje w następujący sposób (do wyboru):

  • do księży w parafiach
  • telefonicznie: tel. 790 601 820
  • e-mailem na adres: oratorium@kochaj.my
  • listownie: Szkoła Nowej Ewangelizacji, ul. Wyszyńskiego 25, 75-062 Koszalin

Osoby z Odnowy w Duchu Świętym, które się w to włączyły lub chcą się włączyć, prosimy jedynie o poinformowanie o tym lidera i diakonię modlitwy w swojej Grupie (imię i nazwisko oraz dzień i czas uwielbiania Boga).

ks. Bogusław Fortuński – Koordynator Odnowy w Duchu Świętym w Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej

 

Inne artykuły o tym dziele:

https://koszalin.gosc.pl/doc/2255101.Zegar-uwielbieniahttps://koszalin.gosc.pl/doc/2680395.Zegar-uwielbienia.