20 kwietnia w Białogardzie skończyliśmy kolejny etap pracy nad Statutem Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy przybyli na spotkanie księży opiekunów i liderów i zaangażowali się w to dzieło.

Było nas 4 księży i 23 liderów oraz kilku animatorów służących głosem doradczym (tak wielu liderów nigdy do tej pory nie było razem na diecezjalnym spotkaniu! Chwała Panu!) Po modlitwie i mszy św. mogliśmy się podzielić jak wygląda kondycja naszych grup Odnowy i zaangażowania się w służbę Kościoła. Spotkanie ukazało różnorodność grup i bogactwo różnych dzieł ewangelizacyjnych oraz niewymierne korzyści takich spotkań (np. wymiana myśli i pomysłów w „kuluarach”). Praca nad Statutem uwidoczniła odmienność spojrzeń, ale i jednego Ducha. Po dojściu do konsensusu i przegłosowaniu kilkudziesięciu poprawek opracowaliśmy jednorodny tekst Statutu Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Teraz czas na dokończenie głosowania przez księży opiekunów i liderów za przyjęciem lub za odrzuceniem niniejszej formy, aby potem wraz z wnioskiem o zatwierdzenie poddać go biskupowi Edwardowi Dajczakowi lub w przypadku nie przyjęcia przez większość – poddać go dalszym poprawkom, czyli dalszej pracy.

Podaliśmy również do dyskusji wewnątrz Grup tematy formacji liderów i animatorów, aby ustalić ich ważność i je odesłać wraz z ewentualnymi propozycjami prowadzących poszczególne bloki.

Przypominamy czekające nas wydarzenia:

1. Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym w Kołobrzegu 11 maja o godz. 10.00 w Ośrodku Aniołów Stróżów  na ul. Aniołów Stróżów (Kasprowicza 7 – starsza nazwa lokalizacji)

2. OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, a przy tym VII KONGRES ODNOWY w Częstochowie w dniach: 16-18.05.2013r.

3. Czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – 18 maja.

4. Rekolekcje Odnowy: uzdrowienia wspomnień w CEF-ie w dniach: 23-30.07.2013r. (zgłoszenia przez liderów do Koordynatora świeckiego Odnowy, p. Zoji Meżeryckiej)

Ks. Bogusław Fortuński

Diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym