Biskup diecezjalny Edward Dajczak bardzo pragnie uroczyście otworzyć II Synod Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, lecz napotyka trudności zdrowotne. Wesprzyjmy go modlitwą, o której napisał również Wikariusz Generalny, bp Krzysztof Włodarczyk:

 

Szczęść Boże!

Przewielebni Księża!

Czcigodne Osoby Konsekrowane!

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Pod koniec grudnia 2016 r. biskup diecezjalny Edward Dajczak przeszedł operację kręgosłupa w klinice w Bydgoszczy. Kilkutygodniowa rehabilitacja nie przyniosła oczekiwanych efektów, dlatego konieczny był powrót do kliniki, gdzie prawdopodobnie biskup Edward w najbliższym czasie przejdzie kolejną operację.

W imieniu naszego Pasterza, zwracam się z prośbą do Księży, Osób Konsekrowanych i Diecezjan, a także do wszystkich ludzi dobrej woli, o modlitwę w intencji zdrowia biskupa, a także o światło Ducha Świętego dla lekarzy.

Problemy, z którymi zmaga się nasz biskup, wiążą się z silnym bólem fizycznym. Biskup Edward Dajczak zapewnia o swojej pamięci o diecezji i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełni sił. Pragnie ofiarować swoje cierpienie w intencji całego Kościoła, a szczególnie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i II synodu, który zostanie uroczyście otwarty już 25 lutego br.

Z błogosławieństwem,

+ Krzysztof Włodarczyk
Wikariusz Generalny

 

ks. Bogusław Fortuński

Ps.

Po wyjściu ze szpitala bp Edward Dajczak dziękuje i składa świadectwo: www.diecezjakoszalin.pl/bp-dajczak-czulem-sie-pieknie-biskupem.

Warto posłuchać.