W sobotę, 11 marca 2017 roku odbyło się coroczne spotkanie liderów i księży opiekunów Grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. W tym roku gospodarzem spotkania była Wspólnota „Nadzieja Chwały Bożej” z Bobolic.

W spotkaniu uczestniczyli: ksiądz koordynator Bogusław Fortuński, Zoja Meżerycka – koordynator świecki, 10 księży opiekunów grup, liderzy grup oraz członkowie Rady Pastoralnej: Beata Trzmielewska i Iwona Mieczkowska. Modlitwę  na zawiązanie wspólnoty w kościele pw. Wniebowzięcia NMP poprowadziła Jadwiga Wydziałkowska muzycznie wspierana przez Agnieszkę („Metanoia“ Kołobrzeg).

Następnie uczestnicy spotkania przeszli do sali, gdzie księża i liderzy przedstawili  swoje grupy oraz podzielili się doświadczeniem dotychczasowej posługi i podejmowanych działań. Koordynatorzy podsumowali działania w ramach  koordynacji: Zoja Meżerycka (14 lat), ks. Bogusław Fortuński (4 lata). Sprawozdanie z dotychczasowych zadań wykonywanych w ramach poszczególnych diakonii przedstawili odpowiedzialni za nie członkowie Rady Pastoralnej: Beata Oleksiewicz, Beata Trzmielewska, Krzysztof Ukleja, Jadwiga Wydziałkowska. Po podsumowaniach dotychczasowej działalności Odnowy diecezjalnej przyszedł czas na przedstawienie kandydatów na Koordynatora świeckiego Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia z modlitwą uwielbienia, którą prowadziła Beata Trzmielewska. Podczas Mszy Świętej prosiliśmy o Światło Ducha Świętego w wyborze Koordynatora. Po Mszy Świętej złożono podziękowania dotychczasowemu Koordynatorowi świeckiemu – Zoji Meżeryckiej oraz członkom ustępującej Rady Pastoralnej Odnowy.

Nakarmieni duchowo uczestnicy spotkania wzięli udział w głosowaniu w wyniku którego Koordynatorem świeckim Odnowy w Duchu Świętym diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej wybrano Beatę Trzmielewską ze wspólnoty „Droga Życia” z Wałcza.

Nowowybrany Koordynator świecki oraz Koordynator duchowny ks. Bogusław Fortuński nakreślili kierunki działań w Odnowie w Duchu Świętym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Ostatnim punktem programu był wspólny posiłek w restauracji.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w galerii: https://koszalin.odnowa.org/?dt_gallery=spotkanie-liderow-i-ksiezy-opiekunow-bobolice-2017