24 czerwca 2017 r., Grupy Odnowy w Duchu Świętym z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, spotkały się w Słupsku, w parafii pw. Św. Rodziny i Św. Judy Tadeusza, na Dniu Jedności. Wydarzenie było jednocześnie jubileuszem XXXV-lecia Grupy „Jezus Ukrzyżowany”, działającej przy parafii pw. św. Jadwigi w Białogardzie, XX-lecia Grupy „Święta Rodzina” ze Słupska – tegorocznych gospodarzy, XX-lecia Grupy „Emaus” z Jelenina i V-lecia Grupy „Przybytek Ducha Świętego” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Miastku.  Rok 2017, to również rok złotego jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej na świecie. 

Świętowanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, uwielbienia i modlitwy w intencji jubilatów. Po wspólnej Eucharystii, ze świadomością, że nic ważniejszego się już dzisiaj nie wydarzy , wysłuchaliśmy konferencji ks. Grzegorza Grabowskiego (opiekuna Grupy „Oblubienica Ducha Świętego” z Wielenia), o potrzebie dzielenia się ze wszystkimi łaską chrztu w Duchu Świętym i ewangelizowania Słowem Bożym. Ks. Grzegorz przypomniał, że celem Odnowy jest doprowadzenie innych do wyznania, że Jezus Chrystus jest jedynym Panem i Zbawicielem, że żyje i działa dzisiaj, oraz  głoszenie, iż u Boga jest miejsce dla ludzi słabych, bezradnych, smutnych i samotnych, często z przegranym życiem, bo kocha wszystkich bez wyjątku, a Jego miłość jest większa od każdego naszego grzechu, bo potrafi wszystko wybaczyć.

Kolejnym punktem programu był przemarsz ulicami Słupska. Prowadzeni przez Maryję, Gwiazdę Nowej Ewangelizacji, przeszliśmy spod kościoła pw. NMP Różańca Świętego, pod ratusz, z modlitwą za miasto,  mieszkańców i władze Słupska,  pod więzienie i sąd, modląc się za wymiar sprawiedliwości i osadzonych. Obchody  zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Ottona.
Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym  jest organizowany dwa razy w roku. To okazja do wspólnej modlitwy, spotkań i wymiany doświadczeń członków grup rozrzuconych po całej diecezji. Kolejne spotkanie odbędzie się w Skrzatuszu, 30 września (szczegóły wkrótce na naszej stronie).
Już dziś serdecznie zapraszamy.

Anna Urbanowicz – diakonia informacyjno-medialna
(Grupa Odnowy „Dzieci Boże” z Białogardu)

 

Galeria zdjęć: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=1167

Więcej o Maryi Gwieździe Nowej Ewangelizacji: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=2903