Jedną z najbardziej niebezpiecznych rzeczy, jakie mogą się nam  przydarzyć, jest nieuświadamiany brak sensu – odbiera on człowiekowi wolność, przejmuje cicho reżyserię jego życia, zamyka go w swoim niszczącym kręgu. Odkrycie braku sensu jest ważnym, niekiedy wręcz niezbędnym etapem rozwoju.” fr. „Na początku był sens” ks. Krzysztof Grzywocz

Rozważania ks. Krzysztofa Grzywocza były inspiracją dla młodzieżowych rekolekcji charyzmatycznych  „Odkryj TEN Sens”, zorganizowanych przez Odnowę w Duchu Świętym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, których pierwsza edycja odbyła się w dniach 14-16 grudnia 2018 w Kołobrzegu – Podczelu.

Z propozycji skorzystało kilkunastu młodych ludzi z terenu naszej diecezji. W programie znalazły się krótkie konferencje, spotkania w grupach animowanych przez młodych, oraz modlitwy w  formach obecnych w ruchach charyzmatycznych. Nie zabrakło elementów społeczno – rozrywkowych m.in. gry terenowej, w której zadania dotyczyły treści poruszanych na rekolekcjach, z użyciem nowoczesnych technologii.

Polecamy świadectwa uczestników: https://koszalin.odnowa.org/?p=12171
oraz zapoznanie się z relacją Gościa Niedzielnego: https://koszalin.gosc.pl/doc/5222816.Gleboko-i-nowoczesnie…

Zachęcamy do zapisów i uczestnictwa w II edycji rekolekcji w dniach 5-7 kwietnia 2019.

Beata Oleksiewicz – diakonia informacyjno-medialna