W ostatnich dniach w Kołobrzegu oraz Gościnie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Pod przewodnictwem Ojca Jose Maniparambila oraz pod szczególną opieką bp Edwarda Dajczaka przygotowywaliśmy się poprzez rekolekcje i warsztaty do wyjścia na ulice Kołobrzegu i ewangelizowania. Jako Odnowa w Duchu Świętym czuliśmy, że powinniśmy tam być, że do tego powołał nas i naszą wspólnotę Bóg.

W dniach 24-26.07.2015 r. odbywają się w Kołobrzegu koncerty muzyki techno – Sunrise. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi, kolejny rok ewangelizatorzy pokazywali im, że Bóg jest i kocha ich. A hasło znajdujące się na koszulkach ewangelizatorów „CHCĘ CI POWIEDZIEĆ, ŻE JEZUS SIĘ O CIEBIE PYTAŁ” mówiło bardzo wiele, a jednocześnie zachęcało do zastanowienia.

Ks. bp Edward Dajczak powiedział, że „mamy zarzucać sieci”, nie łowić, ale zarzucać. Nie było to łatwe, zwłaszcza podczas nocnej ewangelizacji, ponieważ większość uczestników była pod wpływem alkoholu lub innych używek, ale modlitwa i odwaga przyznania się do bycia chrześcijaninem, znaczyła czasem więcej niż setki słów.

Przez 3 dni na scenie przy ul. Fredry w Kołobrzegu odbywały się koncerty na cześć Pana. Pokazywaliśmy młodym ludziom, że Kościół to każdy z nas i chwalić Boga można na różne sposoby np. poprzez taniec, śpiew (np. rap). Ostatniego dnia, w niedzielę odbyła się modlitwa wstawiennicza, dla niektórych uczestników było to nowe doświadczenie, ale można było obserwować jak Bóg dotyka serc ludzi, którzy chcieli – czasem nawet dla szpanu, w tym uczestniczyć. Duch Święty znajdował luki w ich sercach i wchodził ze swoją miłością.

Skończyła się Przystań z Jezusem, ale my każdego dnia powinniśmy pamiętać słowa Św. Pawła:
„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii.” (1 Kor 9,16)

 

Galeria zdjęć: https://koszalin.odnowa.org/?page_id=1167


Agnieszka – Odnowa w Duchu Świętym „Metanoia” z Kołobrzegu

Jeden komentarz

  1. Mam na imię Maria, należę do Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci Boże” w Białogardzie i byłam uczestnikiem rekolekcji, warsztatów i ewangelizacji w czasie festiwalu Sunrise w Kołobrzegu od 21-27. 07.2015r. Była to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna „Przystań z Jezusem”. Pomysłodawcą ewangelizacji jest ks. bp. Edward Dajczak. Rekolekcje głosił O. Jose Anthony Mariparambil. Inspiracją aby zgłosić się na Przystań były słowa Ojca Świętego Franciszka, abyśmy nigdy nie pozwolili zabić w swoich sercach radości z głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie. Słowa te głęboko utkwiły w moim sercu. Moją decyzje potwierdził Duch święty mówiąc, iż rozpali w moim sercu płomień miłości, abym i ja rozpalała go w sercach moich braci i sióstr w Chrystusie. Nie mogłam tych słów zignorować. Zgłosiłam się na Przystań. Myślą przewodnią były słowa z Dziejów Apostolskich – „Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Jadąc do Kołobrzegu po czterech dniach przygotowań, tj. modlitwy, słuchania słowa Bożego, pieśni, uwielbienia, dziękczynienia czułam w sobie moc wybrania, powołania i namaszczenia przez Boga. Było ze mną całe Niebo. Moim zadaniem było zarzucić sieć ogłaszając dobrą nowinę osobie, którą Pan postawi na mojej drodze, aby i ona zaprosiła Pana do swojego życia. Dzieliłam się z ludźmi historią mojego życia i tym co Pan w nim uczynił. Pan stawiał przede mną różnych ludzi. Nie wszyscy zdecydowali się ogłosić, że Jezus jest ich jedynym Panem i Zbawicielem. Nie zrobił tego również mężczyzna, który w pewnym momencie zadał mi pytanie czy Bóg też by go kochał i mu wybaczył gdyby podciął mi teraz gardło. Po ludzku powinnam się przestraszyć, wołać pomocy i uciekać. Nic z tego, ja czułam w sobie i za plecami całą armię, która zstąpiła z Nieba. Było to dla mnie nowe doświadczenie, przed którym postawił mnie Pan. Nie zrejterowałam więc zwyciężyłam, a o owoce tego spotkania Pan sam się zatroszczy i Chwała Mu za to. Amen.

Comments are closed.